זוכרים בסלון

6.4, יום שלישי (20:00)
מארחים – ליאת וגיל מירמוביץ
עדות – רחל פנקס, דור ראשון, יוון

 

הסיפור המופלא וההנצלות של רחל, ילדה קטנה ביוון, שם הייתה קהילה של יהודים שוקקת, חלקם מאז בית שני. להכיר את הסיפור האישי וגם את הסיפור הלא מוכר של השואה ביוון.

מתאים לבני נוער

 

טלפון להרשמה: 054-2545499

צורן

 7.4, יום רביעי (18:00)

בית חינוך יגאל אלון

מארחים – זיו רבה

עדות – חנה רודיטי, דור שני, סיפור אביה, פליט מבלגיה.

 

טלפון להרשמה:

 052-2991874

קדימה

7.4, יום רביעי (19:00)

מארחים – אורי ביטון

עדות – חנוכי זקס, תושב צורן

 

יליד ברגן בלזם לאחר המלחמה

מיועד לבני נוער +

 

טלפון להרשמה: 054-8672215

קדימה

7.4, יום רביעי (20:00)

מארחים – אייל ורות וענונו

עדות – נעומי חובב, דור שני

 

בריגדות

 

טלפון להרשמה:  054-4922999

צורן

7.4, יום רביעי (20:30)

מארחים – לירי ושי פוסטולסקי

עדות –  אדם שכטר (אביה של לירי), דור שני

 

 יספר את סיפורה של אמו, גניה שכטר, “נעורים אבודים” על אובדן חיי הנעורים בפולין הנאצית. גניה נותרה יחידה ממשפחה ענפה של 7 נפשות, הקימה בית למופת בישראל. נפטרה בינואר 2021 ממגפת הקורונה.

 

טלפון להרשמה : 050-8678914

צורן

7.4, יום רביעי (21:00)

מארחים – חגית מעוז

עדות – סופיה אינדיג, דור שני, בתה של שרה דסקל

 

בעין הסערה

 

טלפון להרשמה:

 054-4425212

צורן

7.4, יום רביעי (20:30)

מארחים – עדי ואביחי בן דוד

עדות – נורית וינוקור, דור שני

 

הפוגרומים ביאסי רומניה

 

טלפון להרשמה:

 052-3369080

צורן

 7.4, יום רביעי (20.00)

מארחים – מיכל ודני אקרמן

עדות – חיים פרקש מצ’כיה, דור ראשון

 

עליה בלתי לגלית באניה שטבעה בים והצלה על ידי האיטלקים

 

טלפון להרשמה:

050-7666662

קדימה

7.4, יום רביעי (19:30)

מארחים – שירי ובוני סולומון

עדות – אתיה צ’סלר, דור שני, בת לבוריס פרידמן ולבריינה לבית רודרמן

 

פרטיזנים – לחיות עם הורים שאיבדו הכל והחיו את עצמם

 

טלפון להרשמה:

050-5686616

צורן

7.4, יום רביעי (20:00)

מארחים – דגנית ורונן שפיצר

עדות – רונן שפיצר, דור שני, בן לטובה ומשה שפיצר

 

טלפון להרשמה:

דגנית 054-6757500

צורן

 7.4, יום רביעי (19:30)

מארחים – דליה ואיקי הרטמן

עדות – ורדה לעדן, דור שני, ואיקי הרטמן, דור שני

 

2 משפחות דור שני  לרשימת שינדלר

 

טלפון להרשמה:

054-9292480

קדימה

מפגש בזום

 7.4, יום רביעי (20:00)

מארחים – דנה סנדר מולה

עדות – יהודית ענבר

 

גבורת נשים בשואה

 

טלפון להרשמה:

052-3770740

קדימה

מפגש בזום

7.4, יום רביעי (20:00)

מארחים – רונית רביב

עדות – סיפור התזמורת של אושוויץ

 

טלפון להרשמה:

 050-6458882

צורן

מפגש בזום

7.4, יום רביעי (20:00)

מארחים – סיגל כזום

עדות – תמי בן גדעון, דור שני

 

מסע ההשרדות המופלא של רותי מעין מטשרנוביץ ברומניה, מקופל בתוך לימון ששרד כדי לספר את סיפורה.

המרצה היא ביתה של רותי.

 

טלפון להרשמה:

054-9797242

צורן

 7.4, יום רביעי (20:00)

מארחים- חלי שליט נגר ואלעד נגר

עדות- צבי שליט, דור ראשון, יליד הונגריה.

 

השרדות כילד

סלון סגור

קדימה

7.4, יום רביעי (19:30)

מארחים – יפעת פיטלזון

עדות – צביקה עופר, דור שני

 

ידבר על הסיפור של אמא שלו שמתחיל בגטו ועובר למחנה הכפייה סקרז’יסקו-קמיינה ולצעדות המוות וממשיך לקיילצה וקפריסין עד ישראל.

קדימה

7.4, יום רביעי (20:00)

מארחים – נועה פיינגולד קפלן

עדות – אליהו בן טובים, דור ראשון

 

אליהו בן טובים, הגיע מהולנד. עדות מרתקת מימי המלחמה ולא פחות מרתק סיפור הקליטה בארץ. מתאים לבני נוער.

טלפון להרשמה:

 052-2344944

צורן

7.4, יום רביעי (19:30)

מארחים – סטיבן גרינברג

עדות – אבי נודלמן, דור שני, פולין

כתב ספר על סיפור חייו של אביו.

טלפון להרשמה :

054-7340434

קדימה

7.4, יום רביעי (19:00)

מארחים – טל ענבר

עדות – יאן יעקב לובינסקי, דור ראשון

 

ילד בן 14 מפולין

טלפון להרשמה:

054-9450263

צורן

מפגש בזום

7.4, יום רביעי (20:00)

מארחים – טלי לוסטיגמן

עדות – טל לוסטיגמן דור שני

 

תספר את סיפורה של אמה, רבקה לוסטיגמן לבית זלוטניק, הנערה שעלתה מהחושך בבור אל האור

טלפון להרשמה:

 0544681518

קדימה

8.4, יום חמישי (9:45)

מארחים – מתנ”ס קדימה בהנחיית רונית רביב

עדות – שמוליק אלמגור אלמוזנינו תושב קדימה, יליד 1944, דור ראשון.

 

יספר את סיפורו וסיפור משפחתו (יגוסלביה, שוויץ), שני חסידי אומות עולם

 

הרשמה באתר המתנ”ס

קדימה

מפגש בזום

8.4, יום חמישי (13:00)

מארחים – תיכון עודד

עדות – דב פלד , דור ראשון ילדי טהרן

קדימה

8.4, יום חמישי (20.00)

מארחים – מיכל ודני אקרמן

עדות – מלכה אקרמן, דור ראשון, ילידת 1935

 

בת חמש במחנה ריכוז פיצורה באוקראינה. סיפור החיים במחנה עד הבריחה וההישרדות ביערות ובבית יתומים.

 

טלפון להרשמה:

050-7666662

קדימה

מפגש בזום

  8.4, יום חמישי

מארחים – תיכון עודד

עדות – חנה ארקין, דור שני ילדי טהרן

סלון סגור

קדימה

8.4, יום חמישי (20:00)

מארחים – עדי  וענבר גילגון כץ

עדות – נוגה אוסטר, דור שני

 

תספר את סיפורה של סשה (אלכסנדרה) שוחט.

נולדה בעיר וישי, צרפת ב-1941. ההורים הצליחו לברוח לשוויץ  עם שתי הבנות, תאומות בנות שנה, שם גדלו בבית יתומים עד סוף המלחמה.

 

טלפון להרשמה:

 054-5422009, 052-5697087

צורן

נגישות