14 חולים חדשים שהפכו את קדימה צורן באופן רשמי לישוב אדום

אם לא היה היום סגר במדינת ישראל, היה סגר על קדימה צורן בעקבות תוכנית הרמזור

כבר מעל לחצי שנה שאנחנו מעדכנים אתכם בפורטל על ההתפתחויות בישוב סביב הקורונה.

בשבועיים האחרונים אין משהו שלא עשינו בפורטל בשביל לעצור את ההתדרדרות.

כתבנו, שיתפנו, צעקנו ואמרנו בכל דרך אפשרית שקדימה צורן בדרך להיות ישוב אדום.

אתמול (יום שלישי) בבוקר זה קרה.

המצב כל כך רע, שהמעבר מישוב ירוק לישוב אדום, בקושי עבר לפני בצהוב ובכתום לפני שהפרמטרים הביאו אותנו למצב של ישוב אדום.

הגרף הבא מציג בפניכם בצורה גרפית את איבוד השליטה של התקופה האחרונה ואת העלייה בכמות החולים הפעילים:

ב- 24 שעות האחרונות התגלו 14 חולים חדשים.

ב- 48 שעות האחרונות התגלו 29 חולים חדשים.

לראשונה חצינו את ה- 200 חולים וסך החולים בישוב מתחילת המשבר עומד על 206 חולים כאשר 81 מהם חולים פעילים. המשמעות הבלתי נתפסת היא כי מעל לאחוז אחד מתושבי קדימה צורן חלו או עדין חולים בקורונה.

מספר הבדיקות ממשיך לקפוץ ועומד על 736 בדיקות בשבוע האחרון.

כ- 300 תושבים נמצאים בבידוד מדווח וככל הנראה מאות נוספים בבידוד לא מדווח.

 

אם אתם חושבים שבימים האחרונים החיים נעצרו בקדימה צורן, אז הם לא.

תשאלו את בני הנוער שקיימו מסיבה גדולה בישוב בשבוע שעבר, את המשפחה שקיימה אתמול מסיבת ברית גדולה או את ילדי קדימה צורן שכבר עסוקים בהכנות ליום כיפור.

כמעט קשה להאמין אבל בתוך ה”סגר” היו אמורים להתקיים בישוב חוג ריקודים עם מעל ל- 300 ילדים, אימוני קבוצות הכדורגל ועוד לא מעט פעילויות. ביום שני מרבית הפעילויות הללו בוטלו.

הדבר הזה קורה בזמן הדבר הזה שנקרא “סגר” שהקשר היחיד בינו לבין הסגר הראשון הוא המילה סגר.

 

כבר חודשים רבים שמדינת ישראל איבדה את דרכה – היא לא יודעת איך להתמודד עם הבריאות, הכלכלה, החינוך ואפילו לא עם בעיות החשמל והאינטרנט שחזר למהירות שנות ה- 90 בעקבות עומס שנובע מהמציאות של הקורונה.

אנחנו ב- Dead End.

כרגע הגורם היחיד (בנוסף אלינו התושבים) שיכול לשנות את המצב זו המועצה שהתנהלות שלה תגדיר לאן פנינו. אחרי שבתחילת הקורונה הם לא קיבלו מידע, סמכויות וכלים, כיום הם כבר מקבלים מידע על חולים בישוב ויש להם לא מעט כלים לטפל במציאות שאנו נמצאים בה.

המועצה יכולה לתת דוחות לעסקים שמפרים את תנאי התו הסגול, לבקש לקבל היתר לבצע דוחות אכיפת קורונה ע”י פקחי המועצה (ללא קשר לדוחות המשטרה), לסגור את גני השעשועים והפארק, לבטל חוגים ופעילויות בישוב וכמובן להביא ניידת בדיקות לישוב בדומה ליום שישי האחרון.

כנראה שהיום יותר מאי פעם זה הזמן לקבל החלטות קשות גם אם הן לא פופולאריות.

אנחנו התושבים חייבים להיות שם בשביל לעזור ולדחוף את הישוב הזה למקום בטוח בכל החלטה שתתקבל.

 

לא מעט תושבים בדקו במערכת משרד הבריאות את הסטטוס של הישוב והאם הוא באמת אדום. חבל על האנרגיה – מערכות משרד הבריאות לא מעודכנות ומעבר לכך, משרד הבריאות לא מבצע מדידות כרגע להגדרת ישוב אדום מכוון שהמדינה בסטטוס “סגר”. למרות זאת, על פי הפרמטרים שעל פיהם ישוב מוגדר כאדום, אנחנו לגמרי שם.

המזל שלנו הוא שמדינת ישראל כרגע בסגר ולכן אין משמעות להתנהלות ישוב אדום. אם כשהסגר יסתיים, קדימה צורן תוגדר עדין כישוב אדום – מערכת החינוך לא תיפתח וכניסה ויציאה מהישוב צפויה לכלול מחסומים שימנעו מהתושבים לצאת.

נצטרך הרבה מזל בשביל שזה לא יקרה, כי בשבועיים הקרובים מספר החולים בישוב צפוי לעלות – אם לפני חודשיים היו לנו כאן 2-3 חולים פעילים שהביאו ל- 10 חולים בגלל ההדבקות, היום יש לנו 81 חולים שאנו יודעים עליהם וסביר להניח שכמה מאות שלא אובחנו ומדביקים בזה הרגע אנשים נוספים בישוב.

אם נעצור את זה עכשיו, נעצור את ההתדרדרות ונקווה שלא נמצא את עצמנו מלווים בבית קברות תושבים מהישוב שהקורונה היתה בשבילם יותר משפעת. זה כבר מאוחר מדי לשני תושבי הישוב שכבר לא איתנו לאחר שחלו מקורונה.

 

לסיום, שמחים לחלוק אתכם יוזמה יפה של תושבי קדימה צורן בשביל להסביר את חשיבות הסגר באמצעות סרטון של תושבי בישוב.

ילדים ונוער שרוצים להשתתף ולהעביר מסר בסרטון שיופץ בסופ”ש ברשתות החברתיות, בווטסאפ ובישוב ומחוצה לו מוזמנים לשלוח סרטון קצרצר, תמונה/כרזה עם המסר לאור בר (050-6333339) או לסתיו אדם (054-4716703) עד היום בערב (יום רביעי).

 

נמשיך לעדכן.

כתבות מהפורטל שיעניינו אתכם

יש לכם חדשות לחלוק איתנו?
נגישות