בלעדי: הפוסט הדרמטי שהמועצה לא העלתה בעקבות תוכנית המתאר

מוכנים? הפוסט שמעדכן על קדימה צורן שתשתנה לתמיד

תושבים יקרים,

זהו רגע דרמטי בחיי קדימה צורן. רגע דרמטי לעבר של הישוב הקטן שלנו שהפך לישוב גדול בהווה, אך לא פחות מכך, זהו רגע דרמטי לעתיד של קדימה צורן שצפויה לשנות את פניה בשנים הקרובות.

את המסע למלחמה בתוכנית המתאר המתוכננת התחלנו לפני מספר שנים. במהלך השנים הללו, עבדו ראשי המועצה השונים במטרה לשפר את התוכנית ולמנוע מקדימה צורן להפוך לעיר בינונית בישראל במטרה לשמור על צביון הישוב. את האמת. אף אחד מאתנו לא נחל הצלחה גדולה בתחום.

בנוסף לאלפי התושבים הנפלאים שלקחו חלק פעיל וחתמו על ההתנגדות, מספר תושבים נפלאים הקדישו וממשיכים להקדיש בשנים האחרונות מאות שעות על חשבון זמנם הפרטי והתנדבות מלאה – זה המקום לציין את שמם ולהודות להם בפומבי על העשייה למען הישוב:

עו”ד שני אוכמן, אבי בוסקילה, איתי רכניץ, יעקב סקאלי כהן, רון ליבר, יוסי פרניק ואבי בראון – תודה בשם כל תושבי הישוב.
על פי התוכנית המסתמנת שקיבלנו בסוף שבוע שעבר, נראה שהיא כוללת לא מעט בשורות רעות לישוב.
עשינו ואנחנו ממשיכים לעשות מה שאפשר בשביל לשפר את התוכנית בתקווה לעתיד טוב יותר.
אנחנו עדין לומדים את עיקרי התוכנית ואת אפשרויות ההתנגדות וב- 21.10 נקיים כנס תושבים פתוח לכלל התושבים במטרה להציג את התוכנית החדשה, את ההצלחות ביחס לתוכנית הקודמת, את הכישלונות ואת הדברים שאנו ננסה לעשות בשביל לשפר את העתיד של כולנו.
הגיעו לכנס, תשאלו את כל השאלות שיש לכם, גם הקשות. יחד ננסה לתת מענה לכל שאלה וצורך שיעלה. המלחמה הזו היא של כולנו.
חשוב לנו שתדעו שבראש סדר העדיפות שלנו כעת, הוא לייצר עתיד טוב יותר ולשפר את תוכנית המתאר ובהתאם לתהליכי הבדיקה, נבקש את השתתפותכם הפעילה במלחמה הזו.
נפגש ביום חמישי, 21.10 ויחד נשנה את המציאות.
את הטקסט הזה כתבתי בפחות מחמש דקות. זה הטקסט שהייתי מצפה לקרוא בפוסט שהמועצה העלתה היום כהמשך לפוסט מיום שישי בו עודכנו על כך שתוכנית המתאר עוברת לשלב הבא.
אני חיי כבר לא מעט שנים בעולם האסטרטגיה – דיגיטל – רשויות בשביל לדייק את המציאות, להגביר את השקיפות ולדעת מתי לעצור ולוותר על שורה שמהללת. בטח במציאות שבה אין מה להלל …
אני מוכן להתערב על כל ארוחה בעולם שהפוסט (צילום בתחתית העמוד) שהועלה היום ע”י המועצה עבר עיניים רבות לפני פרסומו. יותר מזה, אני מוכן להתחייב לכם שהוא עבר עשרות שינוי ניסוחים ב- 48 שעות האחרונות בשיתוף אותה חברת יחסי ציבור שעובדת עם המועצה ולפי פרסומי עבר, גובה סכומי כסף משמעותיים מתקציב המועצה בדיוק עבור הרגעים האלו.
את היום הזה, הם יכולים לסמן ביומן כיום לא טוב.
הדבר שהכי מטריד אותי זה שאף אחת מהעיניים שכתבו ובחנו את הפוסט, לא שמה לב שהם מציגים את המציאות שהגענו אליה עוד שניה כ”דבר הכי טוב שקרה לקדימה צורן”.
המציאות היא קשה. קדימה צורן שחלק גדול מאיתנו הגענו אליה בשביל לגדל ילדים באווירת ישוב קטן נטול רמזורים בדרך להיות ישוב גדול. גדול מאד.
זה כבר לא חשוב אם יהיו בישוב עוד 633 יחידות דיור או פחות. אף אחד מאיתנו לא תכנן לגור בישוב של כ- 50-60 אלף תושבים. עוד 2,500 תושבים או פחות 2,500 תושבים כבר לא ישנו כלום. אולי קצת בפקק שמזמן הפך להיות הפקק הכי מפורסם בישראל.
אם יש רגע שבמועצה היו צריכים לעצור לשנייה, אז הרגע הזו הוא עכשיו. רגע שבו צריך לשקף מציאות ולהסביר לתושבים שהקשר היחיד בין קדימה צורן של ההווה לקדימה צורן של העתיד הוא השם. כל שאר הדברים הולכים להשתנות.
ככה יוצרים אמינות. ככה יוצרים שקיפות וככה מגייסים תושבים רבים למאבק למען עתידם.
תושב שיקרא את הפוסט שהמועצה העלתה, עוד עלול לחשוב שהמצב כל כך טוב והדבר האחרון שהמועצה צריכה עם כל “ההישגים”, זה עזרה מהתושבים במאבק, כי הם מגיעים לכל כך הרבה הישגים ללא עזרה מהתושבים..
בתור אחד שהעבודה שלו לא דורשת להיכנס לאוטו בכל בוקר, אני אמשיך לגדל כאן את ילדי – אעשה את זה עם עין אחת פתוחה כל הזמן ומוטרדת מהמציאות.
אעשה את זה תוך הבנה שאנחנו הולכים לראות כאן הרבה יותר מנופים והרבה יותר פקקים. העתיד יוביל אותנו להיות עיר עם המון אתגרי תקציב ולא מעט תושבים מתוסכלים.
לפני חצי שנה כשחברים טובים עזבו את הישוב, נשבר לי הלב.
היום יותר מבכל יום מאז הבשורה על העזיבה, הלב מבין אותם ב- 100%.
רגע לפני פרסום הכתבה אחותי התקשרה אלי מיואשת. לפני 16 שנים היא הגיעה לקדימה צורן עם ילד בן שנתיים. כבר שנים רבות היא נוסעת כל יום לעבודתה בתל אביב. היא יוצאת כשעדיין חושך בשביל “לבלות” פחות זמן בפקקים בבוקר. בחודשים האחרונים היא מבלה שעה וחצי בכל יום גם בחזור מהעבודה. החיים בקדימה צורן הובילו את החיים שלה להכל חוץ מאשר לאיכות חיים.
ואם כבר אין לנו כאן איכות חיים, לפחות תנו לנו כנות. זה המינימום שמגיע לנו.
הפוסט שפורסם ע”י המועצה:
רוצים לדעת עוד על תוכנית המתאר? אנחנו מזמינים אתכם להצטרף לקבוצת הוואטסאפ שפתחנו ובה נשלח עדכונים – חדשות בקדימה צורן, מצב הקורונה, ועדכונים חשובים אך לא מציקים  – רוצים להצטרף? לחצו

כתבות מהפורטל שיעניינו אתכם

יש לכם חדשות לחלוק איתנו?
נגישות